Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev almak büyük ve önemli bir yatırım. Bu nedenle hangi evi hangi koşullarda alacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bu süreçte tüm detayları göz önünde bulundurmanız, karar alırken ince eleyip sık dokumanız gerekebilir. Çünkü alım satım işlemi sırasında yapılan küçük bir hata bile hem alıcı hem de mülk sahibi açısından önemli riskler doğurabilir. 

Bu süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacak ipuçlarına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bölge Seçimi

Ev satın almak isteyen kişilerin öncelikli olarak tatil yapacakları bölgeden beklentilerini belirlemeleri faydalı olacaktır. Ege ve Akdeniz sahillerinde denize yakın ve hareketli bir bölgede mi, yoksa Karadeniz ve Doğu Anadolu’da sakin ve serin bir bölgede mi? Yazlık alınması düşünülen bölgedeki turist yoğunluğu ve iklim şartları değerlendirilerek bu seçim yapılabilir.

Ulaşım İmkanları

Yaz ve kış aylarında merkez bölgeye ulaşımın uygunluğuna dikkat edilmelidir. Ev, göl ya da deniz kenarında ise karadan olduğu gibi denizden de ulaşımın sağlanıp sağlanamadığı kontrol edilebilir.

Yapı ve Arazinin Özellikleri

Yapının özelliklerini değerlendirirken evin bulunduğu konumda görülen hava şartları da incelenmelidir. Ayrıca duvar kalınlığı ve çatı tipi gibi bina özellikleri hakkında da bilgi alınmalıdır. Evin duvar kalınlığının yeterli olması ya da bina izolasyonunun yapılmış olması göz önünde bulundurulabilir.

Manzaralı evde sürgülü boydan boya cam kapıların bulunması ve evin verandasının olması tercih edilebilir. Kullanıma hazır durumda bir ev almak yerine arazi alınarak üzerine yazlık ev inşa edilecekse arazi durumu da değerlendirilmelidir. Çevresinde bulunan yapıların mesafesi, bahçe kullanım alanı, evin güneşe ve rüzgara karşı konumu gibi faktörler göz önünde bulundurulabilir.

Gayrimenkulün Değeri

 Ev aynı zamanda bir gayrimenkul yatırımı olarak da görülebilir. Mülkün bulunduğu konum, ulaşım bağlantıları ve bölgede inşa edilecek tesisler göz önünde bulundurularak ileride sahip olacağı satış bedeli değerlendirilebilir. Yatırım amaçlı yazlık satın almak isteyen kişiler, tatil bölgelerinin rağbet görme durumunu ve amortisman sürelerini değerlendirebilirler. 

Altyapı Durumu

Evin şebeke suyunun içime uygunluğu ve su basıncı gibi konular evin kolay kullanımı açısından önemlidir. Evin bulunduğu bölgede doğal gaz tesisatının bulunup bulunmadığı da sorulmalıdır. Sıcak bir bölgede ev alınacaksa doğal gaz tesisatı olmasa da evde güneş panelinin varlığı yeterli olabilir.

Maliyetlerin Hesaplanması

Satın alınacak evin maliyeti hesaplanmalı.Uygun krediler araştırılmalı.Bütcenizi zorlayacak veya bütcenizle ödeyemeyeceğiniz evler satın alınmamalıdır.İnşaat projelerinin taksit ve ödeme fırsatları araştırılmalıdır.Taksit seçenekleri olan projeleri tercih edebilirsiniz.

Sosyal Yaşam Alanları

Ev satın alırken sosyal yaşam alanlarına önem veren spor salonları,dinlenme ve bahçe düzenleri olan,kitap okuyabileceğiniz kütüphaneler,çocuklarınız için oyun alanları ve parklar,açık-kapalı otoğark,açık-kapalı yüzme havuzları,hamam,sauna vb. alanlanları olan projelerdeki evleri tercih edebilirsiniz.

Türkiye Bize layıktır.Bize Tütkiye'mize layık olacağız!

Vorsi İnşaat Şirketinin yeni projesi 

”Dream Homes Projeleri’nden ”

Taksit seçenekleriyle ev alma fırsatını kaçırmayın!

BÜLTEN

Vorsi İnşaat Şirketi’nin Yeni Projesi

” Dream Homes Projeleri ” 

 ile tanışın.

ADRES

Şekerhane Mah. Rami Sk. No:3/1,Alanya/Antalya

Vorsi İnşaat San. Ve Tic. LTD. ŞTİ. © 2023
Satılık

Solverwp- WordPress Theme and Plugin