Hakkımızda

Hakkımızda

Mehmet Balıkçı 01.02.1966 tarihinde Trabzon’un Ağaçsevan köyünde doğmuş olup <<KENT EVLERİ YAPI İNŞAAT ve  VORSİ İNŞAAAT>> inşaat şirketinin kurucularındandır. 

Evlidir ve dört oğlu vardır. Büyük oğlu Uğur Can Balıkçı şirketin Genel Müdürü, ikinci oğlu Muhammet Enes Balıkçı ise İnşaat Mühendisi, şirketin Şantiyeler Müdürüdür. Tunahan ve Mehmethan öğrenci dirler.

Mehmet Balıkçı çalışma hayatına 1978 yılında Babasının  sıradan bir Köy  bakkal dükkanında çalışmaya başladı.

1994 Mahalli seçimlerinde  doğduğu köyün muhtarlığına seçilen Mehmet Balıkçı, ilk olarak Ağacsevan köyü içindeki tüm yolların betonlamasını yaparak  hem ulaşım hem de  köyün kalkınmasını sağladı. Aynı köyün ve diğer 4 köyün ortak yaylası olan Varda yaylasını elektriğe kavuşturdu.

Mehmet Balıkçı’nın 1991-1992 yılların da Alanya’ya yaptığı ilk ziyaret, kendi şirketini kurmaya ve lüks konutlar inşa etmeye karar verdiği yıldı. Bu ziyaret onda unutulmayaz bir etki bıraktı.

Haziran 1995’te, inşaat işlerine girme konusundaki hırslı bir tutku Mehmet Balıkçı’yı Muhtarlık  görevinden istifa etme ve Alanya’ya taşınma kararına getirdi.  Aynı yıl, Alanya’nın merkezinde, ünlü Kleopatra plajına sadece 600 metre uzaklıkta bulunan ilk projesini teslim etti.
Mehmet Balıkçı’nın hayırseverliği faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kendi evlerini satın almaya ve yapmaya gücü yetmeyen insanlar için Alanya’nın köylerinde Sevgi evleri adı altında 5  ev yapımı ve yaptırılmasını sağladı. 2008 yılında ALANYA KARADENİZLER Derneği kuruculuğunu yaptı ve 2019 yılı Aralık ayına kadar başkanlığını devam ettirdi.

2009 yılında Mehmeta Balıkçı, engelliler için Devlet tarafından Engelliler için Sakine Nesibe ZAMANOĞLU engelli  okulunu, ziyaret ederek klima ve sınıf dolapları,yaşam evi gibi ihtiyaçları Dernek aracılığıyla bizzat kendisi yaptırdı Engelli özel çocuklarımızı mutlu etti kendi daha çok mutlu oldu. Aynı zamanda Mahmutlar mahallesindeki lise okulunun tüm bilgisayar eksiklerini gidermek için Dernek ile beraber tamamladı. ve çocukların güzel  ve rahat bir eğitim alabilmeleri için okul ihtiyaçlarına çok önem verdi.

 2005 yılında,Başlayıp 2007 yedi yılında oturulan  sıra dışı mimarisi, kalitesi ve dayanıklılığı ile öne çıkanCikcilli  Dream Homes 1’Sitesini yaptı. Mehmet Balıkçı’nın kendisi de bu 2007 den beri projede övgüyle bahsetmekte ve büyük bir güvenle içinde yaşamaktadır.Dream Homes 1, 2008 yılında  Tasarımı,mimarisi,güvenilir olması sebebiyle Akdeniz’in en güzel proje ödülünü almış bir gurur projesidir.

Sloganımız:  MADDEDEN MANAYA, Eserlerimizi  önce  tarihe adımızı yazmak ve sonra kâr etmek için inşa ediyoruz.

Hizmetler

Bugün Mehmet Balıkçı’nın yaptığı işlerle gurur duyabilirsiniz: Bin den  fazla konut ve sosyal tesis. Bunlar arasında şunlar bulunmaktadır:

-Gazipaşa’da Adalet sarayı  Binası.

-Alanya şehrinde 14 proje yaklaşık Bin daire.

Karadeniz kıyısında -5 proje Yaklaşık 125 Dire.

-Kız Öğrenci Yurdu, Alanya Kestel mahallesi.

– Kahramanmaraş’ta 1999-2000 yıllarında inşa edilen ve depremden sonra hala ayakta duran bir konut binası.

– Tosmur’da bir cami.  Mehmet Balıkçı inşaatın tamamlanmasına yardımcı oldu. Cami 2004 yılında vatandaşların hizmetine açılmıştır.

HAYALLERİNİZDEKİ EVİ SATIN ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Ekibimiz

İletişim Bilgilerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bültene Abone Ol!

Satılık

Solverwp- WordPress Theme and Plugin